Kleiner דיגיטל » מכירת דומיין פרימיום בקלות ובמהירות

מכירת דומיין פרימיום בקלות ובמהירות

מכירת דומיין פרימיום בקלות ובמהירות

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

התחום של רכישת דומיינים פרימיום מאוד פופולרי בחו"ל וגם בארץ אנחנו מתחילים לראות אותו הולך ומתפתח. בעלי עסקים רבים מתחילים להבין את הכוח של שם האתר והיכולות שלו לעזור לחזק את המותג ואת העסק ולכן הם מוכנים לשלם סכומים גדולים על מנת לרכוש את השמות הטובים ביותר.

במאמר הבא נדבר על הנושא של מכירת דומיינים ואיך להפוך את התהליך לכל וטוב יותר אם אתם מהצד שמוכר את הדומיין, לצד טיפים מעשיים שיעזרו לכם למכור באופן מהיר יותר.

מכירת דומיין פרימיום

שמות מתחם (דומיינים) הם עדיין נכסים יקרי ערך, במיוחד אם מדובר על שם של עסק מצליח שקיים שנים רבות.

שמות דומיין הם הרבה יותר מסתם כתובת יוקרה לאתר האינטרנט שלך. הם גם אחד הנכסים היקרים ביותר באינטרנט כיום. הסיבה לכך היא ששמות דומיין מעולם לא היו בעלי ערך רב יותר ממה שהם עכשיו והערך של השמות הולך וגודל במשך השנים שנעשה יותר ויותר קשר לתפוס שמות טובים.

מכירת דומיין היא אינה משימה קלה. עם הטיפים הנכונים, ניתן לעשות זאת ביעילות ובמהירות יחסית (קחו בחשבון של שהתחום של מכירת דומיינים מצריך לעיתים כמה שנים לרכישת דומיין מה שמחייב הרבה סבלות).

דבר אשון כאשר אתה יודע למי אתה מנסה למכור את הדומיין שלך, עשה גם מחקר לגביהם. אם הם שייכים לתעשיית נישה או חברה שעשויה להשתמש בדומיין שלך באסטרטגיית השיווק שלהם אז יש סיכוי גדול יותר שהם יקנו אותו ממך.

דבר שני יש לוודא שאין על שם הדומיין אין סימן מסחרי כי זה יאפשר לבעל הסימן המסחרי לתבוע ממך את הזכות לשימוש בדומיין (למרות שלעיתים אפשר להגיע להסדר כספי בתהליך).

ודבר שלישי רצוי לאפשר למי שנכנס לדומיין לדעת שהוא למכירה, עמוד המציג שלט למכירה לכל מי שנכנס לדומיין יאפשר לכם למכור אותו מהר יותר.

פלטפורמות ואתרים למכירת דומיינים

עולם מכירת הדומיינים ראה את הופעתן של פלטפורמות ואתרים רבים למכירת דומיינים שישרתו אותך. אז מהם האתרים הטובים ביותר למכירת דומיינים?

 Sedo היא חברה בינלאומית המתמחה בעסקאות שמות מתחם. זהו אחד ממשווקי הדומיינים המובילים אשר מספק גם שירותים נוספים כמו אחסון אתרים, פתרונות מסחר אלקטרוני ועוד…

אתר ידוע נוסף לקניית דומיינים הוא GoDaddy החברה מספקת מגוון שירותי אינטרנט לעסקים קטנים בנוסף לדומיינים. עם זאת, הוא מתמקד בעיקר ברישום ופיתוח דומיינים ביחד עם אחסון אתרים.

אתר ישראלי נוסף שמאפשר לבצע מכירה של דומיינים הוא MyNames שמציג לוח אם עשרות עמודים המכילים כתובות דומיינים. יחד עם זאת הרוב הגודל של הדומיינים הם ברמה מאוד נמוכה ואין שם בקרת איכות מה שמוריד את הרמה באופן משמעותי.

בארץ האתר המוביל לקניית דומיינים פרימיום הוא BestDomains אך מדובר על אתר שרק מאפשר לרכוש דומיינים ולא מאפשר למכור אותם לספקים חיצוניים ולכן אם אתם מהצד שרוצה למכור ולא לרכוש הוא כנראה לא יתאים לכם.

במידה ואתם רוצים למכור את הדומיין שלכם באחד מהאתרים הללו יש לפתוח חשבון ולהעלות לאתר את הדומיין. במרבית המקרים תוכלו לבחור להעלות את האתר רק לספק בודד מאחר מהם מחייבים להפנות את שרתי ה-DNS  של הדומיין אל האתר.

הערכת מחיר לדומיין פרימיום

בדרך כלל, מחירי הדומיין תלויים במספר האותיות בשם הדומיין. מספר זה כולל גם מקפים וכל תו אחר, כמו מספרים או סמלים. ככל שדומיין יותר קצר ומכיל פחות אותיות כך הערך שלו גודל.

פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא משמעות השם של הדומיין, האם השם מכיל מילה אחת או שתיים וחשוב מאוד שלא יהיה על השם גם סימן מסחרי. הערך של מילה אחת בדרך כלל יהיה גבוה יותר מ-2 מילים קצרות.

אינדיקציה אחרת למחיר יכולה להיות חיפוש על דומיינים דומים מאותו התחום שנמכרו בעבר. לפי הסכום שהתקבל בעבר תוכלו להעריך את ערך הדומיין שלכם, אך חשוב לדעת שלפעמים מכירת דומיין היא עניין של מזל ובעל עסק שהחליט שהוא חייב להשתלט על שם מסוים. לפעמים זה עובד ולפעמים פשוט לא.

כלי נגישות